65089 ima található a honlapon, összesen 151995 imádkozás. Regisztrálj, majd kattints és imádkozz!
Szent Maximilian Mária Kolbe
Istenünk, aki Szent Maximilián vértanúdat a Szeplőtelen Szűz iránti különleges szeretettel ajándékoztad meg, és eltöltötted apostoli buzgósággal és hősies felebaráti szeretettel, kérünk, add meg az ő közbenjárására, hogy dicsőségedre nagylelkűek legyünk felebarátaink szolgálatában, és haláláig hasonlók a te Szent Fiadhoz!
Hol keressük az első okot, az okok okát ebben a krízisben? A tisztesség, a becsületesség hiányában. Isten, önmagunk és testvéreink iránti kötelességeink terén elkövetett mulasztásainkban. Végezzen ma őszinte gyónást mindenki, kivétel nélkül, és kezdjen el igazán katolikusként élni. Hazánk azon nyomban talpra fog állni, megszűnik az anyagi krízis, és buzgó, lelkiismeretes munkát végez majd mindenki.
Szeretnél békességben élni másokkal? Amennyiben az tisztességes és szent, tégy mindig az ő akaratuk szerint. Isten iránti szeretetből légy a legkisebb, légy oktalan, mindenki szolgája (tanuld meg mindenkiben meglátni az Úr Jézust, és viselj el mindent úgy, mint amit Jézus maga ad vagy enged meg az életedben, szolgálj embertársaidnak, mint az Úr Jézusnak, és megtapasztalod az Ő békéjét).
Tudjuk a katekizmusból, hogy aki megszólással vétett mások ellen, az okozott kárt jóvá kell tennie. Hogyan? Legjobb, ha a másik helyébe képzeljük magunkat, és úgy tesszük jóvá az okozott kárt, ahogyan mi magunk szeretnénk, hogy kárpótoljanak bennünket, tehát a hamis állítások visszavonása és az illető pozitív tulajdonságainak kiemelése által. Legjobban mindig akkor tudjuk mások ellen elkövetett bűneinket jóvátenni, ha arra gondolunk, hogyan szeretnénk mi magunk jóvátételt nyerni.
A béke és a boldogság szárnyakat ad, a kritika ellenben szárnyát szegi az embernek.
Csak az Úr Istennek van joga ítélkezni az emberek felett (...).Ha nem ítélkezünk mások felett - irántuk való ellenérzéseinktől is megszabadulunk.
Olvastam valahol, hogy egy szerzetes nagyon nehezen haladt előre az erények útján. Hiányosságait e téren környezete is látta. Halála pillanatában mégis derűs, sőt vidám volt. Elöljárója erre aggodalmaskodni kezdett, és megkérdezte tőle, miért van ilyen jó kedve az életnek ebben a komoly pillanatában. Mire ő ezt felelte: Atyám, az Úr Jézus azt mondta, „ne ítéljetek, hogy meg ne ítéltessetek" (Lk 6,37) - én pedig nem emlékszem, hogy valaki felett is ítélkeztem volna életemben. Bízom benne, hogy az Úr Jézus ezért nekem is megbocsát, és nem fog elítélni engem. Jogosan bizakodott így, hiszen ezek Isten szavai, Isten pedig megtartja az Ő ígéreteit. Jó, ha mi is felidézzük magunkban ezeket a szavakat, amikor ítélkezni szeretnénk mások felett.
Ha csak felebarátunk hibáiról beszélünk, nem a teljes igazságnak megfelelően értékeljük őt, hiszen hibái mellett minden embernek vannak erényei, jó tulajdonságai is (...). Ezenkívül pedig, minél tovább terjed egy megszólás, annál inkább eltorzul, valótlan dolgok is belekeveredhetnek, akkor pedig már rágalom lesz belőle, ami a megszólásnál sokkal súlyosabb bűnnek számít.
A gyenge lélek mások hibáiról beszél, az erős erényeikről.
Szent Pál ezt írja a Szentírásban: „Örvendjetek az Úrban szüntelen! Újra csak azt mondom: örvendjetek!" (Fii 4,4). Szent Ferenc atyánk sem tudta elviselni a szomorú testvéreket (...).A szomorúságból és az elégedetlenségből születik rendszerint a kritika. A kritika alapvető célja valamely dolog értékének megítélése, általában azonban valami rossz feletti ítélkezést értünk alatta (...). Mások hibáinak kellő ok nélkül való kibeszélése megszólás, azaz bűn, tárgyától függően akár súlyos bűn is lehet.
Vannak olyan lelkek, akik maguk is könnyen elveszítik a kedvüket, és másokat is ellankasztanak. Azt olvastam egyszer, hogy az első századokban egy szent látta az ördögök gyűlését, ahol elhatározták, hogy ingatag és lanyha embereket küldenek a kolostorokba, akik azután mintegy belülről gyengítik és bomlasztják a szerzetesi életet. Ilyen lelkek ma is lehetnek és vannak is, a sátán pedig nemrég új gyűlést rendezett, ahol határozatot hoztak, hogy a katolikus szervezeteket is így fogják bomlasztani, belülről, jámbor és ájtatos lelkeknek álcázott hívők által.
Törekedjünk arra, hogy ne csak viszályok, de még idegenkedés se legyen közöttünk. A kölcsönös testvéri szeretet lényege az, hogy egymást szolgáljuk, és elviseljük egymástól a különböző sérelmeket.
A kölcsönös testvéri szeretet lényege nem az, hogy senki semmi rosszat ne tegyen a másikkal - mivel ez az emberek között lehetetlen -, hanem hogy megtanuljunk azonnal és teljes szívvel megbocsátani egymásnak.
Amikor a szeretet és a béke nyelvét használjuk, ez lehetővé teszi számunkra, hogy párbeszédet folytassunk másokkal, még azokkal is, akik különböznek tőlünk. Ezzel a párbeszéddel kezdjük jobban megérteni egymást, lehetővé téve számunkra, hogy kövessük Jézust egy békésebb világ megteremtésében. A Kattints és Imádkozz egy lehetőség, hogy a most élő generációk a digitális világban megváltozzanak. "Isten hűséges és a reményünk benne olyan, mint egy szilárd horgony az égben."